İZOLASYON UYGULAMALARI

İzolasyon Nedir ve Neden Yapılır?

İzolasyon tabiatın ve içinde bulunduğumuz mekanların korunmasıdır.

Yaşadığımız ortamların izolasyonu, sağlıklı bir yaşamın garantisi ve tabiatın korunarak gelişmesine yardımcı olmaktır. İzolasyon yaşadığımız ortamların sağlıklı olması için şarttır.

Bir ameliyat sırasında ortamın her türlü olumsuz koşuldan izole edilmesi gerekliliği var ise sağlıklı yaşayabilmemiz için de yapılarımızın su ve ısı izolasyonuna ihtiyacı vardır.

Unutmayalım ki yapıların ihtiyacı olan izolasyon, insanların daha sağlıklı yaşayabilmeleri için gereklidir.

İZOLASYONUN ÖNEMİ

Öncelikle izolasyon yaşadığımız mekanların sağlıklı ve kaliteli yaşam için korunması demektir. Bu anlam kapsamında yaptığımız çalışmalar sağlıklı yaşam alanları oluşturmak üzerine geliştirilmektedir. Nasıl ki bir ameliyat esnasında ameliyathanelerin başarılı bir ameliyata uygun olarak sterilize edilmesi gerekiyorsa, yaşam alanlarımızın da sağlıklı yaşayabilmemiz için izole edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan izolasyon sistemleri doğanın ve tabiatın korunmasına katkıda bulunarak daha az enerji kullanılarak enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bu tasarruf aynı zamanda ekonomik koşullar için de size arta kalan rakamdır. Daha az enerji kullanımı sayesinde ülkemiz daha az döviz kaybedecektir. Bu da enerji tasarrufunun döviz dönüşü anlamına gelmektedir.

İzolasyon sistemleri uygulandığı bölgeyi yorgan gibi kaplayarak ısı köprüsü oluşumunu engellemektedir. İzolasyon malzemeleri içerisinde farklı özelliklerde bir çok malzeme bulunmaktadır. Doğru malzeme ve doğru personel ile çalışmak yapılan çalışmanın kalitesi ve kullanılabilirliği açısından önem taşımaktadır. Bu sebeple Demirci İzolasyon olarak yapıya en uygun ve doğru malzemeyi kullanarak, uzman personel ile çalışarak uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilecek uygulamalar yapmaktayız. Gerek ısı izolasyon, gerek su izolasyonu, gerekse çatı izolasyonu olarak sektörün en iyileri içerisinde bulunarak çok büyük projelere imzamızı atmış bulunmaktayız. Müşterilerimize referans listemizle güven vermekteyiz.

SU İZOLASYONU

Binanın doğal yapısını korumada, temeline olumsuz hava şartlarının sızmasını engellemede önemli rolleri olan çatı ve yalıtım sistemleri, binaya uzun ömür ve enerji tasarrufu sağlamada en etkili rolleri üstlenen uygulamalardır. Isı Yalıtımı, ses yalıtımı ve su yalıtımı olarak uygulanan, her biri binanın ömrü ve verimliliği için önemli olan bu uygulamalar; doğru malzemelerle ve işinin ehli olan uzman ekiplerle yapılmalıdır. İzolasyon Sistemleri içerisinde en önemli olan kategorilerden bir tanesi, Su İzolasyonu Sistemleri ve uygulamalarıdır. Amacı, binanın cephesine su sızıntısını engelleyerek nemden korumak ve ısıyı muhafaza etmek ve bina temeline suyun inerek demir ve betonun yapısını bozmasını engellemek olan su yalıtım uygulamaları, çatı örtüsü ve yağmur suyu tahliye boruları ile yapılır. Ayrıca bina zemini için de su yalıtımı oldukça önemli olan ve sıklıkla başvurulan u izolasyonu çeşitleri içerisinde oldukça önemlidir.

Binanın demir ve beton sistemlerinden meydana geldiğini düşünürsek, bu maddeleri en çok korozyon ve deformasyona uğratan, yapısı gereği sudur. Demirin en büyük düşmanı ve betonları aşındırma etkisine sahip olan su, binanın da en büyük hasmıdır. Bu nedenle temasın ve sızıntının engellenmesi şarttır. İşte bunu engellemek de bize düşmektedir. Senelerdir çatı yalıtımı ve su yalıtımı hizmetleri veren, sayısız binanın bu önemli sistemlerini pek çok olumsuzluğa karşı koruyarak ömrünü uzatan firmamız, görevi son derece mühim olan bu sistemlerin uygulamalarını başarı ile gerçekleştirmektedir. Yapısal su yalıtımı ve yüzeysel su yalıtımı olmak üzere iki kategoride yaptığımız hizmetlerin tek ortak noktası binaya su dolayısıyla nem girişinin engellenmesidir. Bu girişi engelleyen en önemli sistemlerden olan; su tahliye membranları ve çeşitli bölümlere uygulana derz dolgular, titizlikle ve ustalıkla yapılmalıdır ki gerek duyulan verimi sağlasınlar. Bu da ancak alanında deneyimli ve profesyonel firma ve izolasyon ustaları sağlayabilir.

Modern donanım ve ekipmanlarımızla birlikte hizmet veren ve alanının en iyi çat yalıtımı ve izolasyonu ustalarından oluşan ekibimizle birlikte uzun ömürlü ve sorunsuz çatı yalıtımı dolayısıyla ısı ve su yalıtımı yapıyoruz.

SES YALITIMI

İnsan tabiatı hangi devirde ve nerede olura olsun uğultu ve gürültüyü hiçbir zaman uzun süreli kaldıramaz, yorucu ve sinir bozucu olur. Üstelik ruh sağlığını da olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle uzun süre gürültüye maruz kalmamak ve yüksek sesli ortamlardan uzak durmak, insan sağlığı yönünden önemli ve faydalıdır. Ancak günümüz şartlarında bu pek de mümkün olmamaktadır çünkü, kalabalıklar bir yana teknolojinin getirdiği ses sistemleri başta olmak üzere otomasyon yürüyen her işi kendi alanında ayrı bir ses kirliliği ve uğultu oluşturmaktadır. Çevrede özellikle yaz günleri olan düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonları da unutmamalı tabi. Bir de aynı gürültüye; düğün salonunun, gürültülü çalışan iş yerlerinin ve buna benzer yapıların alt katında yada üstünde oturan kişilerin sürekli maruz kalması var tabi işte bu en vahimi ve bir an önce çözülmesi gereken bir sorundur. Bunu da n iyi yeni nesil ses yalıtım sistemleri sağlar.

Yapıların duvarlarının arasına yada döşemelerin altına, bu uygulama için özel üretilen malzemelerle dışarıdan yada binadan gelen gürültülerin en azından yarısından kurtulmak mümkün olmaktadır. Sesin özellikleri nedeni ile ses ne yazık ki yok edilememekte ama azami seviyede yok edilmektedir. Ancak disko, bar, düğün salonu gibi alanlarda ekstra yalıtım için; panel, engel yada duvar yapımı çıkan sesi oldukça düşük seviyeye çekmede ve tutmada iyi bir performans sergilemektedir. Bizzat kendimizin veya ailemizin gürültüden kurtulması yada sahip olduğumuz ses sistemleri, gürültülü mekanlar nedeni ile çevremizde olanları rahatsız etmemek adına Ses İzolasyonu Yöntemi oldukça gereklidir. Bunu da firma olarak biz üstleniyoruz. Ses Yalıtım Firmaları içerisinde uzun yıllardır hizmet veren kaliteli kuruluşlardan olan, müşteri memnuniyetinden ödün vermeden her türlü yalıtım çözümlerini başarı ile uygulayan şirketimiz, Ses izolasyon Uygulama alanında mükemmel sonuçlar ortaya koymaktadır.

YANGIN YALITIMI

Yaşam standartlarımızı yükseltmek, az enerji tasarrufu ile çok verim elde etmek, sahip olduğumuz binaları koruma altına almak ve yine bizim olanları korumak adına yalıtım sistemleri oldukça önemlidir. Pek çok amaç için uygulanan ve hayatımızı daha kolay ve yaşanabilir kılan izolasyon uygulamalarında can güvenliği için önemli olanı Yangın İzolasyon Çözümleridir. Oldukça geniş alana yayılan ve pek çok sistemde uygulanması mümkün olan, daha bina inşaat aşamasındayken projelendirilmesi gereken ve çok yöntemi olan bu sistem; kapı, pencere, duvar, döşeme hatta yangında çöküşü engellemek için duvarlara bile uygulanmaktadır. Yangın durumlarında; duman ve alevlerin ortamlara girmesini, var olan duvarların yıkılmasına, dumanın yayılmasına ve uygulandığı alanların yanmaz özelliğe kavuşturulmasına yarayan bu uygulama, özellikle insan yoğunluğunun fazla olduğu ve izdiham tehlikesi bulunan yerlerde önemlidir ve büyük ölçüde hayat kurtarır.

Olası yangının olumsuz etkilerini minimuma indirmek ve zaman kazandırmak için oluşturulan Isı Yalıtım sistemleri, özellikle güvenli kaçış yollarına uygulanmaktadır. Binanın her yerine aynı sistemi oturtmak pek de mümkün olmasa da en verimli şekilde şartlar ve ortamlar kullanıma hazır hale getirilerek yangın durumlarında ideal sığınma ve tahliye alanlarını oluşturmaktadır. Yangın İzolasyon alanlarında kapı ve merdivenler yüksek ısılara dayanıklı, uzun süre duman ve alev geçirmeyen contalı özelliklere sahiptir. Bunun yanı sıra duvarlarda yanmaya karşı mukavemet gösteren; beyaz camyünü, alçı levhalar, taşyünü, perlit ve vermükülit malzemeler kullanılır ki yanma geciksin, alevlerin şiddeti düşük olsun. İşte bu denli öneli bir misyona sahip olan ve insan hayatı kurtaran sistemlerin uygulanmasını da firma olarak biz sağlıyoruz. Sahip olduğumuz deneyim ve işinde uzman olan ekiplerimiz ile gerçekleştirdiği bu uygulama alanının en profesyonel ve yüksek kalite sistemlerini oluşturmaktadır. Hayatınız değerli onu deneyimli ellere emanet edin, işinizi şana bırakmayın.

ÇATI UYGULAMALARI

Yapıların vazgeçilmez yalıtım aracı olan çatılar, kullanılan malzeme ve uygulama yöntemlerine göre pek çok çeşide ayrılır. Ancak hepsinin ortak noktası bina yalıtımını sağlamak ve yapının ilk gün ki kalitesini uzun vadede korumaktır. Klasik çatı, sandviç çatı yada trapez çatı sistemlerinden hangisine sahip olursanız olun, belirli aralıklarla bakımını ve onarımını yapmak şarttır. Doğada olan her şey gibi, hava şartlarından doğan olumsuzluklara karşı dayanmak ve deformasyonu engellemek imkansızdır. Çatı sistemleri de bu guruplardan sadece bir tanesidir. Sahip olduğu yalıtım gücünü uzun vadede korumak neredeyse imkansızdır. Binayı; güneşin, yağmurun ve nemin olumsuz etkirlinden korumakla görevli olan, az enerji harcayarak etkili bir ısınma ve var olan sıcaklığı korumakla görevli olan, yağmur ve karlı havalarda suyun binanın temellerine inmesine en gel olan çatılar, bu özelliği etkili izolasyon malzemelerinden ve su yalıtım elemanlarında alır.

Çatının yüklendiği misyonu düzgün bir şekilde yerine getirmesi için kaplama sisteminin görevini iyi yapıyor olması ve bütünlüğüne her hangi bir zarar gelmemiş olması şarttır. Bu nedenle kaplama cinsi ne olursa olsun düzgün bir şekilde uygulanmalı, herhangi bir bölümünde deformasyon yada hasar olmaması gereklidir. Camyünü, taşyünü, strafor yada poliüretan dolgu malzemelerinden hangisi ısı yalıtımında kullanılmış olursa olsun; doğru işçilik ve malzemenim kalitesi şarttır. Aynı şekilde su yalıtımı elemanlarından olan, su yalıtım örtüleri ve dereleri de doğru malzemeden seçilmeli ve doğru yöntemlerle uygulanmalıdır ki görevini doğru ve kusursuz yerine getirebilsin. Bütün bunların yanı sıra aslında en önemli şey, çatı yapımının ve yalıtımının doğru ellerde şekil alması ve işinin ehli ustalar tarafından uygulanmasıdır. Biz de firma olarak binanın ömrü ve tasarruflu enerji tüketimi için olmazsa olmaz önceliklerden olan çatıların yalıtımını ve izolasyonunu sağlıyoruz.

Çatı İzolasyonu işini uzun senelerdir sürdüren, yaptığı her işle birlikte biraz daha profesyonel olan ve mükemmelliğe yanaşan firmamız; çatı su yalıtımı, çatı ısı yalıtımı ve gerek duyulan diğer yalıtım elemanlarının hepsini ustalıkla ve titizlikle gerçekleştiriyoruz. Çatı Yalıtımı Fiyatları ve çeşitleri ile Çatı Yalıtım Firmaları içerisinde öncelikli tercih edilen kuruluşlardan bir tanesi olarak, binalara uygun olan kusursuz çatı yalıtım çözümlerini gerçekleştiriyoruz.